Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Kizárólag magyar söröket kóstolnak majd az EP-képviselők egy decemberi gálaesten

Újjáalakul az Európai Parlament Sörklubja Brüsszelben.

2024. december 3-án Brüsszelben tizedik alkalommal rendeznek sörestet Beer Serves Europe (A Sör Európa Szolgálatában) névvel – írja a BeerPorn.hu.

Az európai sörgyártást és a benne dolgozó embereket évente megünneplő rendezvényen ezúttal kizárólag magyar söröket szolgálnak majd fel. Ez most fordul elő először, az oka pedig az, hogy Magyarország látja el az Európai Unió Tanácsának sörös elnöki tisztjét 2024 második félévében. A gálaestet minden évben megrendező esemény szervezője a Brewers of Europe nevű, európai sörfőzőket tömörítő érdekvédelmi szervezet, amelynek partnere ezúttal a Magyar Sörgyártók Szövetsége.

EP-képviselők a 9. Beer Serves Europe rendezvényen 2023. november 30-án
(Fotó: Brewers of Europe)

Kántor Sándor, a szövetség elnöke a BeerPorn.hu megkeresésére elmondta, ezen az estén alakul majd újra az új Európai Parlament Sörklubja, miután a nyári EP-választással lejárt az előző EP-ciklus képviselőinek mandátuma, s a klub működése addig szünetelt. Az új összetételű Európai Parlament Sörklubja most alakul majd újjá.

Az EP klubja csaknem harminc éve fontos fóruma a sörrel kapcsolatos megbeszéléseknek és információcserének. Kántor Sándor szerint kiváló terepe annak, hogy az uniós képviselők megismerhessék a széles európai sörkultúrát. Ez alkalommal ráadásul a hagyományos magyar sörgyártás értékei kerülnek terítékre, hiszen csak magyar receptek szerint, Magyarországon gyártott sörök kerülnek majd a képviselők poharaiba”

– zárta cikkét a BeerPorn.hu.