Az új-zélandi jobboldali koalíciós kormány úgy döntött, hogy visszavonja azt a követelményt, miszerint minden e-cigaretta és dohányhevítő készülék cserélhető akkumulátorral kell rendelkezzen – írja a Radio New Zealand.
A szabályozást eredetileg a korábbi munkáspárti kormány vezette 2023 júniusában, méghozzá biztonsági okokból. A jelenlegi kormány azonban úgy döntött, hogy visszavonja a szabályt, és az új szabályozás 2025. szeptember 1-jén lép hatályba.

Casey Costello egészségügyi államtitkár kijelentette, hogy ez a lépés a legjobb megoldás a Shosha e-cigaretta kiskereskedő tulajdonosa, a Mason Corporation által indított bírósági eljárás lezárására. Megjegyezte, hogy a munkáspárti kormány szabályozása miatt indult kereset most már visszavonható.
Costello hangsúlyozta, hogy a döntés várhatóan nem fogja növelni a hevített dohánytermékek vagy az e-cigaretta használatának arányát. A Radio New Zealand megjegyezte, hogy a kormány június 17-én hatályba lépett, az újra nem tölthető e-cigarettákra vonatkozó külön tilalma változatlan marad. Ez szerintük arra utal, hogy a kormánykoalíció továbbra is elkötelezett az e-cigaretta szabályozása mellett, bár más megközelítést alkalmaz, mint elődje.
