Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új-Zéland nem fogja elérni füstmentes céljait

A dohányosok 27%-ának kellene leszoknia az év végéig.

Új-Zélandon 2011-ben fogadták el a Füstmentes 2025 programot (ennek része volt a később elkaszált korosztályos dohányvásárlási tilalom – erről itt írtunk). A program célja, hogy 2026-ra 5% alá csökkentse a dohányzás arányát. Közegészségügyi kutatók szerint erre kevés az esély, mivel 82 ezer embernek kellene leszoknia a dohányzásról az év végéig – írja a Tobacco Reporter.

Képünk illusztráció (Fotó: wirestock / Freepik)

Az éves egészségügyi felmérés legfrissebb adatai szerint jelenleg 300 000 naponta dohányzó ember van az országban, és Calvin Cochran, az Otagói Egyetem kutatója szerint ahhoz, hogy szilveszterig teljesüljön a füstmentes cél, az emberek 27%-ának le kellene szoknia. Szerinte a kormány kezdeményezése, amely ingyenes e-cigaretta szetteket biztosít a leszokni vágyó dohányosoknak (erről itt írtunk), a kutatócsoportja által végzett kutatás szerint kevesebb mint 500-nak fog segíteni a cigarettáról való leszokásban.