Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
„Zöld gyárat” épít a JTI Marokkóban

Megtörtént az alapkőletétel, s amint a gyár megépül, közvetlenül 170 munkahelyet teremt majd.

A JTI augusztusban kezdi meg egy 931 millió marokkói dirham (34 milliárd forint) értékű gyár építését a marokkói Tanger közelében – írja a Morocco World News híradása nyomán a Tobacco Reporter.

Ez egy történelmi pillanat, amely egy új korszak kezdetét jelzi a JTI számára Észak- és Nyugat-Afrikában”

– mondta Jose Luis Amador, a JTI észak- és nyugat-afrikai főigazgatója az alapkőletételi ünnepségen. Dicsérte a marokkói hatóságok támogatását, amelyet példamutatónak nevezett, és amely összhangban van Marokkó kedvező üzleti környezetének hírnevével.

Tangeri látkép 2023 októberében (Fotó: Mauro Lima / Unsplash)

A JTI szerint, amint a létesítmény működésbe lép, 170 közvetlen munkahelyet és számos közvetett foglalkoztatási lehetőséget teremt majd a régióban. A cég célja, hogy az új létesítményben 30 százalékban nőket alkalmazzon.

A „zöld gyár” egy 4,7 hektáros területen épül fel, 18 000 négyzetméteres beépített területtel. Olyan energiahatékonysági intézkedéseket vezetnek majd be itt, mint a LED-es világítás és az automatizált klímavezérlő rendszerek. Emellett esővízgyűjtő és újrahasznosító rendszert is telepítenek a gyártás szürkevíz-igényének kielégítésére.