A Japan Tobacco vezérigazgatója, Masamichi Terabatake elmondta, hogy a vállalat megtartja oroszországi üzletágát – írja a Financial Times alapján a Tobacco Reporter.
A lap szerint a JTI bizonyos üzleteket Törökországon keresztül irányít át, a kulcsfontosságú személyzetet pedig Hongkongba helyezte át. A vállalat eredetileg azt mondta, hogy megfontolja oroszországi üzletágának eladását Oroszország 2022-es ukrajnai invázióját követően. Azonban az ügyvezető igazgató, Masamichi Terabatake szerint a JTI teljes nyereségének 20 százaléka az orosz piacról származott.
Terabatake kifejtette, az üzletág eladása kockázatot jelentene a befektetők számára, rosszabb esetben még a pereskedés esélye is fennállhat, ha a vállalat megszüntetné egy olyan üzletágát, amit jogilag képes folytatni.

A szankciók kivetése után követően számos vállalat és befektető hagyta el Oroszországot. Néhányan azonban úgy döntöttek, hogy maradnak, köztük a Philip Morris International. Oroszországgal szemben Japán is szankciókat vezetett be.
Terabateke hozzátette, továbbra is készen áll az orosz egység leválasztására vagy eladására „a legrosszabb esetben”, de nem hiszi, hogy a jelenlegi szankciós rendszerben erre szükség lesz.
A JTI-nak több mint 4000 alkalmazottja és négy gyára van Oroszországban, ezáltal az egyik legnagyobb külföldi vállalat, amely az országban maradt. A JT teljes nyeresége 2023-ban 482 milliárd jen (több mint ezermilliárd forint) volt.
