Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Oroszország tagadja, hogy ellopta volna a Carlsberg üzletét

Valótlanságnak nevezte az orosz külügyminisztérium szóvivője azt, amit korábban a söripari cég vezérigazgatója mondott.

Amint arról beszámoltunk, Jacob Aarup-Andersen Carlsberg-vezérigazgató a közelmúltban azzal gyanúsította meg Oroszországot, hogy ellopták az oroszországi üzletüket.

A vállalat tavaly megpróbálta eladni Baltika leányvállalatát az ukrajnai háború kitörése után, amikor más nyugati vállalatok is elhagyták Oroszországot. Ám a cég csak idén júniusban talált vevőt az üzletágra, és hivatalosan is bejelentette eladással kapcsolatos terveit. A Carlsberg Csoportnak ezután az orosz kormány jóváhagyására volt szüksége, de az állam ezután júliusban átvette az ellenőrzést a Carlsberg leányvállalatának tulajdonában álló sörgyár részvényei, valamint a Danone élelmiszeripari vállalat tevékenysége felett.

Koppenhága, 2019 (Fotó: Földi Bence / Tobacco)

Aarup-Andersen szavaira reagálva az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova a török kormánypárti Hürriyet Daily News beszámolója szerint azt mondta, hogy az átvétel nem volt törvénytelen.

Az Aarup-Andersen értelmezésében bemutatott információknak semmi köze a valósághoz”

– mondta Zaharova, és kitartott amellett, hogy a részvények átmenetileg állami kezelésbe kerültek a törvényeknek megfelelően. Korábban az orosz pénzügyminisztérium azt mondta, hogy a Roszimuscsesztvo szövetségi ingatlanügynökséget nevezték ki ideiglenes kezelőnek, bár egy nyilatkozatában azt is közölte, hogy „ez nem jár a tulajdonosi struktúra megváltozásával”.