A vietnámi Egészségügyi Minisztérium is dohányzásmentes generáció létrehozását javasolja, amely megtiltaná minden, 2010. január 1-je után született személy számára a dohánytermékek vásárlását és használatát – írja a Tobacco Asia.
A tervezet emellett szigorúan betiltaná az e-cigaretták, hevített dohánytermékek és más új nikotintartalmú eszközök gyártását, kereskedelmét, reklámozását, tárolását és használatát is. A nagy- és kiskereskedők számára teljes körű termékkihelyezési tilalmat vezetnének be.

A minisztérium szerint az intézkedés jelentősen csökkentheti a dohányzók arányát, és mérsékelheti a passzív dohányzás okozta egészségügyi terheket. Egy 2023-as felmérés szerint a diákok körében az e-cigaretta használata elérte a 8,1%-ot.
Vietnám már korábban is szigorított: 2026-tól tiltják az e-cigarettákhoz és hevített dohánytermékekhez kapcsolódó befektetéseket és üzleti tevékenységeket.
