A vietnámi egészségügyi minisztérium az országban nem engedélyezett e-cigaretták és hevített dohánytermékek szigorúbb ellenőrzésére szólított fel – írja a Tobacco Reporter.
A minisztérium egy nemrégiben különböző bizottságoknak címzett dokumentumban az említett termékek veszélyeiről szóló fokozott kommunikációt és szigorúbb intézkedéseket kért a vásárlásuk, eladásuk és kereskedelmük ellen.

Annak ellenére, hogy Vietnámban nem engedélyezettek, ezek a termékek egyre népszerűbbek és széles körben elérhetőek az interneten. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) statisztikái szerint egyre több vietnámi diák használ e-cigarettát: 2019-ben a 15-17 évesek 2,6 százaléka fogyasztott ilyen terméket, egy 2022-es felmérés szerint pedig a 13-15 évesek 3,5 százaléka használt e-cigarettát.
A minisztérium azt is kiemelte, hogy ezek a termékek szociális problémákhoz és függőséggel kapcsolatos bűncselekményekhez vezethetnek.
