A vietnámi egészségügyi minisztérium az összes újgenerációs dohánytermék betiltását szorgalmazza, miután megjelent egy tanulmány, amely szerint a fiatalok e-cigaretta fogyasztása több pszichózis, hallucináció vagy légzési elégtelenség miatti kórházi kezeléshez vezetett – írja a Tobacco Reporter a VietnamPlus alapján.
Nguyen Thi Thu Thu Huong, a vietnámi Egészségügyi Minisztérium Dohányzás-ellenőrzési Alapjának tisztviselője szerint e-cigarettázás aránya a 2019-es 2,6 százalékról 2021-re 3,5 százalékra emelkedett a diákok körében.

„Az USB-meghajtónak vagy tollnak látszó elektromos cigaretták megnehezítik a szülők számára, hogy felismerjék és visszatartsák gyermekeiket ezen termékek fogyasztásától”
– mondta Nguyen Huu Hoang, a Ho Si Minh-városi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem Orvosi Oktatási Központjának oktatója. Hozzátette, problémát jelent, hogy a divatos és modern formatervezésű készülékek bevonzzák a fiatalokat.
