Hollandia január elsejei hatállyal betiltotta az ízesített e-cigarettákat – írja a The Brussels Times alapján a Tobacco Reporter.
Ahogyan arról tavaly mi is beszámoltunk, a vállalatoknak október 1-ig kell eltávolítaniuk az ízesített termékeket a polcokról, a kiskereskedők addig az időpontig értékesíthetik a meglévő készleteiket, de új ízesítésű termékeket nem hozhatnak forgalomba.
Frank Vandenbroucke belga egészségügyi miniszter szerint Belgium is tervezi az e-cigaretta szabályozás szigorítását. Ők ugyanakkor egyelőre nem gondolkodnak a ízesítések teljes betiltásában, csak az értékesítést tervezik átalakítani.
„Nem lehet majd többé divatos, figyelmfelkeltő neveket adni ezeknek az ízeknek, és a továbbiakban a világítás sem lesz megengedett a készülékeken”
– mondta Vandenbroucke.

Az iparágnak hat hónapos átmeneti időszak áll majd rendelkezésére, hogy alkalmazkodjon az új szabályokhoz, és a kereskedők további hat hónapot kapnak majd a jelenlegi készletek értékesítésére.
Tavaly a belga szövetségi kormány támogatta Vandenbroucke egy másik javaslatát is, mellyel betiltották dohányárusító automatákat a bárokban és az éttermekben.
