A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának munkatársai Budapesten, a Kőbányai úton buktattak le egy magyar rendszámú autót, amelyben két vietnámi férfi utazott. A pénzügyőrök figyelmét a parkoló jármű hátuljában látható, nagy kartondobozok keltették fel. Ezekben több száz doboz, különböző márkájú vietnámi cigaretta sorakozott – írja a NAV sajtóközleményében.
A sofőr és utasa nem tudták igazolni a dohánytermékek eredetét, így a hatóságok lefoglalták a teljes szállítmányt. Az intézkedés során összesen 527 doboz cigaretta került elő, mintegy 1,4 millió forint értékben. A férfiak ellen jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt indult eljárás, a bírság akár a 2 millió forintot is elérheti.
Nyitókép forrása: Unsplash/岁月 如歌
