Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tilos lesz e-cigizni a nyilvános helyeken Hongkongban

A szabálysértők akár 2 millió forint értékű büntetésre is számíthatnak.

A Hongkong kormánya 2026. április 30-tól új, szigorú szabályozást vezet be a dohánytermékekre vonatkozóan – írja a Tobacco Reporter.

A módosított törvény értelmében tilos lesz alternatív dohányzási eszközök – így az e-cigaretták és a gyógynövényes cigaretták – birtoklása vagy használata nyilvános helyeken. A hatóságok „egylépcsős” szankcionálást alkalmaznak, átmeneti időszak nélkül: a szabályszegők akár 50 ezer hongkongi dollár (mintegy 2 millió forint) bírságra és legfeljebb hat hónap szabadságvesztésre számíthatnak.

Képünk illusztráció (Fotó: Juliia Abramova / Unsplash)

Az intézkedés egy átfogó dohányzásellenes szigorítás része, amely magában foglalja a cigarettákra vonatkozó adójegy-rendszer bevezetését, valamint a jövőben az ízesített hagyományos dohánytermékek betiltását is. A döntés célja a dohányzás visszaszorítása és a közegészség védelme.