Hongkong törvényhozó testülete új, átfogó dohányzásellenes intézkedéseket hagyott jóvá, amelyek célja a városban a dohányzás arányának további csökkentése – írja a Tobacco Reporter.

A dohányzás visszaszorításáról szóló törvény 2025. évi módosítását szeptember 11-én fogadták el. A módosítás tiltja az e-cigaretták és a hevített dohánytermékek birtoklását, kiterjeszti a dohányfüstmentes területeket, tiltja a kiskorúaknak történő értékesítést, és betiltja a mentol kivételével az ízesített cigarettákat.
A törvényhozók többsége támogatta a törvényjavaslatot, és többen kiemelték, hogy meg kell védeni a fiatalokat az ízesített termékek célzott marketingjétől. Hongkongban a dohányzók aránya jelenleg 9,1%, és a hatóságok reményei szerint ez az arány végül 5% alá csökkenhet.
