Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
További dohányzáskorlátozó intézkedéseket vezet be Hongkong

Egyebek között az ízesített e-cigarettát és hevített termékeket is betiltják.

Több új dohányzásellenes politikát jelentett be Hongkong – írja a The Standard alapján a Tobacco Reporter.

A város egyebek mellett új, fizetős címkézési rendszer bevezetését tervezi, betiltja a nyilvános helyen való „smoke-and-queue” magatartást (tehát a dohányzást sorbanállás közben), valamint betiltja az ízesített cigarettákat és füstmentes termékeket, beleértve az e-cigit és a hevített cigarettát.

A tervezet célja, hogy a kormányzat 2025-re 7,8 százalékra csökkentse a dohányzás elterjedtségét, és végül elérje a „füstmentes Hongkongot”.

Az egyéb intézkedések között szerepel a dohányadó kijátszásáért kiszabható maximális büntetés 2 millió hongkongi dollár (92 millió forint) bírságra és hét év börtönbüntetésre emelése; a kiskorúak és gyermekek cigarettával való ellátásának tilalma; valamint a dohányadó kiigazításának folyamatos felülvizsgálata.

Képünk illusztráció (Fotó: Andrew Jephson / Unsplash)

A kormány emellett 100 százalékban maximalizálja a cigarettacsomagoláson az egészségügyi figyelmeztetések számára fenntartott területet; kiterjeszti a nemdohányzó területeket, és növeli a jogsértésekért kiszabható bírságokat.

Lo Chung-mau egészségügyi államtitkár elmondta, hogy a kormány arra törekszik, hogy az új irányelveket még az év vége előtt a Törvényhozó Tanács elé terjessze, és arra számít, hogy még ebben a törvényhozási évben elfogadják azokat.

Egy korábban indított nyilvános konzultáción részt vevők több mint 90 százaléka egyetértett az intézkedésekkel.