Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nemcsak a csempészeket, hanem az e-cigizőket is büntetik Thaiföldön

A délkelet-ázsiai ország bekeményít: az illegális e-cigaretta használókat is felelősségre vonhatják a legfrissebb szabályozások szerint.

A thaiföldi kormány szigorúbb fellépést tervez az e-cigaretta használóival szemben – közölte Anukul Prueksa-anurak helyettes kormányszóvivő. Mostantól nemcsak a csempészeket és terjesztőket, hanem magukat a felhasználókat is felelősségre vonják, mivel ők is csempészett termékek átvételével vádolhatók – írja a Tobacco Reporter. 

A vámjogról szóló törvény értelmében ez a bűncselekmény akár öt év börtönnel és/vagy a csempészett termékek árának négyszeresét kitevő pénzbírsággal is járhat, valamint a vám díjának megfizetésével. 

Az ázsiai országban illegális az újra nem tölthető e-cigaretták árusítása, mégis exponenciálisan növekszik a használatuk – főként a fiatalabb, 15–29 éves korosztály körében. A helyettes kormányszóvivő kiemelte, hogy a fiatal generációban az e-cigizők aránya 2019-ben 5,8% volt, majd ez a szám 2024-re 12,2%-ra emelkedett. Ugyanakkor Anukul szerint a razzia kezdete óta eltelt két hónapban az eladások és a felhasználók száma több mint 80%-kal csökkent. 

Címlapi kép forrása: Freepik/Snowing