A thaiföldi kormány szigorúbb fellépést tervez az e-cigaretta használóival szemben – közölte Anukul Prueksa-anurak helyettes kormányszóvivő. Mostantól nemcsak a csempészeket és terjesztőket, hanem magukat a felhasználókat is felelősségre vonják, mivel ők is csempészett termékek átvételével vádolhatók – írja a Tobacco Reporter.
A vámjogról szóló törvény értelmében ez a bűncselekmény akár öt év börtönnel és/vagy a csempészett termékek árának négyszeresét kitevő pénzbírsággal is járhat, valamint a vám díjának megfizetésével.
Az ázsiai országban illegális az újra nem tölthető e-cigaretták árusítása, mégis exponenciálisan növekszik a használatuk – főként a fiatalabb, 15–29 éves korosztály körében. A helyettes kormányszóvivő kiemelte, hogy a fiatal generációban az e-cigizők aránya 2019-ben 5,8% volt, majd ez a szám 2024-re 12,2%-ra emelkedett. Ugyanakkor Anukul szerint a razzia kezdete óta eltelt két hónapban az eladások és a felhasználók száma több mint 80%-kal csökkent.
Címlapi kép forrása: Freepik/Snowing
