Az argentin e-cigi szövetség (Asovape Argentina) és a World Vapers' Alliance nyílt levelet küldött Argentína nemrég megválasztott elnökének, Javier Mileinek, amelyben az e-cigaretták forgalmazását tiltó rendelet hatályon kívül helyezését kérvényezik – írja a Tobacco Reporter.
Az említett rendelkezés megtiltotta az e-cigaretták behozatalát, forgalmazását, marketingjét, reklámozását és promócióját. A jogszabály 2011. május 6-án lépett hatályba.

A levélben kifejtik, hogy a tilalom hatályba lépése óta számos tanulmány bizonyította az e-cigaretták jelentősen alacsonyabb kockázati profilját és a dohányzásról való leszokásban való hasznosságát, valamint a nikotin alacsony egészségügyi kockázatát. Az aláírók azzal is érvelnek, hogy a tilalom összeegyeztethetetlen az argentin felnőttek egyéni szabadságának tiszteletben tartásával, valamint a felhasználók és a dohányosok szabad személyiségfejlődéséhez, tájékoztatásához és egészségéhez való jogával.
Argentínában 24,5 százalékos a dohányzási arány, ami a második legmagasabb Latin-Amerikában és az egyik legmagasabb a világon.
„A dohányzás hatalmas probléma Argentína számára, és a tilalom csak súlyosbította ezt a problémát. Azt a tévhitet terjeszti, hogy az e-cigi ugyanolyan vagy még rosszabb, mint a dohányzás. Megnehezíti dohányosok millióinak a biztonságosabb alternatívára való átállását, és e-cigi fogyasztók ezreit kényszíretette, hogy visszatérjen a dohányzáshoz. Egyértelmű tájékoztatással és az e-cigi megfelelő szabályozásával gyorsan és jelentősen csökkenthetnénk a dohányzás arányát”
– fejtette ki Juan Facundo Teme, az Asovape Argentina elnöke a közleményben.
