Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Teljesen betiltaná az e-cigit a mexikói elnök

Első erre irányuló próbálkozását a legfelsőbb bíróság felülbírálta.

Andres Manuel Lopez Obrador mexikói elnök azt tervezi, hogy újra benyújtja az e-cigaretták betiltásáról szóló törvényt, mielőtt 2024-ben távozik hivatalából – írja aReuters az elnök hétfői közleménye alapján, amit azután tett, hogy a legfelsőbb bíróság felülbírálta az értékesítés betiltására tett korábbi kísérletét.

A teljes tilalomról szóló jogszabályt elsőként tavaly májusban írta alá Obrador, ám a sikertelenség ellenére újrapróbálkozik.

Képünk illusztráció (Fotó: Alexander Schimeck / Unsplah)

„Bebizonyosodott, hogy ártalmasak az egészségre”

– mondta Obrador hétfői szokásos sajtótájékoztatóján.

Mexikó rendelkezik a világ egyik legszigorúbb dohányzásellenes törvényével, miután januárban elfogadta a nyilvános helyeken, köztük az utcán történő dohányzás teljes betiltásáról szóló törvényt. Az e-cigaretták importját már korábban betiltották.