A képviselőház kedden megszavazza a kiskorúakat elektromos cigarettákkal való kiszolgálását tiltó törvénytervezetet - írja a Maszol Alfred Simonis ügyvivő házelnök hétfői közlése alapján.
A jogszabályjavaslat vitáját hétfőn tartják az alsóházban, és a keddi végszavazás után továbbítják az elnöki hivatalhoz kihirdetésre.
A törvénytervezet drasztikus szankciókat ír elő azokra a kereskedelmi egységekre, amelyek e-cigarettákkal szolgálnak ki kiskorúakat, mivel a romániai gyerekek gyakran fogyasztják ezeket az „a kellemesebbnél kellemesebb ízesítésű, ezért vonzó” termékeket.

A törvénytervezet a hétfői vitán még módosul, és a tiltólistára azok a termékek is felkerülnek, amelyek az utóbbi időben kerültek forgalomba, például azok az elektromos cigaretták, amelyeknek nincs nikotintartalmuk, de szintén nem tesznek jót a gyerekek egészségének.
Simonis támogatja azt az ötletet is, hogy megtiltsák az e-cigaretták fogyasztását zárt helyiségekben, ahogy az a hagyományos cigarettáknál is történt.
Pár napja a román képviselőház azt a törvényjavaslatot is megszavazta, amely megtiltja az energiaitalok forgalmazását kiskorúak számára. Hasonló lépés bevezetését sürgette tavaly a Fidesz-KDNP több politikusa is.
