Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lengyelország is kitűzte az egyszerhasználatos e-cigi tilalmát

Az egészségügyi miniszterhelyettes szerint még a nyári szünidő előtt szeretnék bevezetni az intézkedést.

Wojciech Konieczny lengyel egészségügyi miniszterhelyettes kijelentette, hogy az elkövetkező hónapokban, lehetőleg még a nyári vakáció előtt betilthatják az eldobható e-cigaretták árusítását – írja az ESKA nevű lengyel portál alapján a 2FIRSTS.

A politikust egy rádióműsorban kérdezték arról, hogy mikor kerülhet sor a tiltásra, mire Konecny azt válaszolta:

„Úgy vélem, hogy a legjobb lenne ezt még a nyári szünet előtt megvalósítani, mivel a statisztikáink azt mutatják, hogy a nyári szünidőben megnő az eldobható e-cigaretták használata, és nagy az eladási volumen. Ez a termék a fiatalok körében a legnépszerűbb, és viszonylag megfizethető opció is számukra.”

Kiemelte, hogy ezek az eszközök színükkel, illatukkal és ízükkel vonzzák az embereket.

Képünk illusztráció (Fotó: Elsa Olofsson / Unsplash)

„Lehet, hogy menőnek és vonzónak tűnnek, de a valóságban függőséget okozó eszközök, és nagyon káros, veszélyes függőség, különösen a fiatalok körében”

– hangsúlyozta.

„Ami az eldobható e-cigarettákat illeti, véleményem szerint csak a szigorú tiltás lehet sikeres. Ellenkező esetben a gyártók kiskapukat és hiányosságokat fognak találni a szabályozásban, ami hatástalanná teszi azokat. Támogatom ezeknek az eldobható e-cigarettáknak a teljes betiltását”

– tette hozzá, kiemelve, hogy a tilalom mellett más, a dohányzás visszaszorítására irányuló intézkedésekről is tárgyalni fognak.

Korábban Izabela Leszczyna egészségügyi miniszter kijelentette, hogy a kormány megkezdte az eldobható e-cigarettákra vonatkozó szabályozás kidolgozását.