Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szigorúbban lépne fel Szingapúr az e-cigivel szemben

A termék a tiltás ellenére egyre szélesebb körben terjed a fogyasztók között.

Szingapúr azt tervezi, hogy fokozza az e-cigaretta elleni fellépést – írja a The Straits Times alapján a Tobacco Reporter.

Az Egészségügyi Tudományos Hatóság (HSA) és az Egészségügyi Minisztérium 2023 decemberében közös nyilatkozatban közölte, hogy fokozni fogják a végrehajtási és oktatási erőfeszítéseket annak megakadályozására, hogy az e-cigaretta megvethesse a lábát Szingapúrban.

Marina Bay Sands, Szingapúr (Fotó: Julien de Salaberry / Unsplash)

A városállam 2018-ban tiltotta be az e-cigi kereskedelmét, birtoklását, illetve használatát, amiért akár 2000 szingapúri dollár (több mint 500 ezer forint) bírság is kiszabható. Azok első alkalmi elkövetők, akik e-cigit és azok alkatrészeit importálják, forgalmazzák, eladják vagy eladásra kínálják, 10 000 szingapúri dollárig (több mint 2 és félmillió forintig) terjedő pénzbírsággal, hat hónapig terjedő börtönbüntetéssel vagy akár mindkettővel sújthatók.

A kockázatok ellenére egyre nagyobb teret nyer Szingapúrban a termék használata, a fogyasztók online és tengerentúli beszállítóktól vásárolnak e-cigit. 2022-ben 4916-an sértették meg a tilalmat, míg 2020-ban 1266-an, 2021-ben pedig 4697-en. Csak 2023 decemberében a hatóságok 1656 e-cigivel kapcsolatos esetet jelentettek.