Az Imperial Tobacco Canada azzal vádolja a dohányellenes csoportokat, hogy hallgatnak az illegális eladások fellendüléséről, miután Quebec betiltotta az ízesített e-cigarettákat – írja a Tobacco Reporter.
„Nem lehet azt állítani, hogy a »küldetés teljesítve« pusztán a rendeletek elfogadásával. A szabályozásnak működnie kell. Ezek pedig nem működnek. Az ízesített e-cigiket továbbra is árulják Quebecben. A probléma az, hogy most már illegálisan árulják őket”
– mondta Eric Gagnon, az Imperial Tobacco Canada vállalati és szabályozási ügyekért felelős alelnöke egy nyilatkozatban.
Quebec 2023. október 31-én tiltotta be az ízesített e-cigiket, miután a dohányellenes csoportok évek óta nyomást gyakoroltak a döntéshozókat. Az Imperial Tobacco Cananda szerint ugyanezek a csoportok nem hajlandóak elismerni, hogy probléma van a szabályozással, és nem fogják felszólítani a kormányt, hogy teljes mértékben szerezzen érvényt a szabályozásnak.

„Itt az ideje, hogy az úgynevezett egészségügyi csoportok elismerjék, hogy probléma van a szabályozással, és sürgessék annak kijavítását. Ha a szabályozás valódi célja az ízesítések betiltása volt, akkor hol vannak ezek az egészségügyi csoportok most, hogy ezeket a termékeket illegálisan árulják?”
– mondta Gagnon.
Az Imperial Tobacco Canada megjegyezte, hogy a lobbicsoportok némelyike kapcsolatban áll a tartományi kormánnyal, és finanszírozást kap tőlük.
„Itt az ideje, hogy a nyilvánosság lássa, milyen valódi szándékok állnak a dohányellenes lobbicsoportok mögött. A közegészségügy erénye mögé bújnak, de a mostani hallgatásuk azt mutatja, hogy egyetlen valódi céljuk a dohányipari vállalatok üldözése, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy a fogyasztókat illegális termékek felé terelik.”
– tette hozzá Gagnon.
