Ízesítési tilalmat készül bevezetni Kanada. A szabályozás igénye először 2021-ben jelent meg a Canada Gazette-ben, ám akkor nem lépett hatályba. Most azonban Mark Holland egészségügyi miniszter újra életre hívta a tilalmat – írja a Vaping360 alapján a Tobacco Reporter.
Mark Holland egészségügyi miniszter korábban a Heart and Stroke-nál dolgozott, ahol egyebek között ezzel a kérdéskörrel is foglalkozott. Elmondta, akkoriban az volt az álláspont, hogy az e-cigi a leszokás eszköze lehet, mára viszont látszik, hogy az ízesítések miatt egy új generációt tett nikotinfüggővé.

Az e-cigaretta támogatói arra figyelmeztettek, hogy az intézkedés visszafelé sülhet el. A Vaping Industry Association sajtóközleményében azt írta, Holland miniszter úr javaslata a bemutatott formában nem fogja elérni a kívánt közegészségügyi célokat, éppen ellenkezőleg, komolyan károsíthatja a kanadai felnőtt volt dohányosok jelentős részét.
A tilalom a gyártók számára egy kevesebb mint 100 engedélyezett ízesítőanyagot tartalmazó listát adna, amelyet csak dohány és menta ízű töltőfolyadékok előállításához használhatnának fel. Mindenféle édesítőszert betiltanának.
