Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Minden cigire egészségvédelmi figyelmeztetést tennének Skóciában

Az ország 2034-re 5 százalék alá csökkentené a hagyományos dohánytermékeket fogyasztók arányát.

A skóciai minisztereket sürgetik, hogy az egyes cigarettákhoz adjanak egészségügyi figyelmeztetéseket – írja a Metro híradása nyomán a Tobacco Reporter.

Az Action on Smoking and Health (ASH) nevű dohányzásellenes lobbiszervezet azt szorgalmazza, hogy a kormány kövesse az olyan országokat, mint Kanada, Ausztrália és Új-Zéland, és reformálja meg az ország dohányzás visszaszorítására vonatkozó terveit. Skócia célja, hogy 2034-re dohányfüstmentes generációt teremtsen. Az ASH azt is javasolja, hogy korlátozzák a dohánytermékek láthatóságát a kiskereskedelmi helyiségekben, és nyújtsanak hozzáférhető támogatást a láncdohányosoknak.

Képünk illusztráció (Fotó: Joel Heard / Unsplash)

A skót kormány egyik szóvivője így fogalmazott a felvetésekre reagálva:

Skóciában már bevezettek számos dohányzás-ellenőrzési intézkedést, amelyek folyamatosan csökkentik a dohányzók arányát. Továbbra is elkötelezettek vagyunk a dohányfüstmentes Skócia megvalósítása mellett, azaz hogy 2034-re 5 százalékra vagy az alá csökkentsük a dohányzás arányát közösségeinkben. Ennek az ambiciózus célnak az elérése lehetővé teszi számunkra, hogy megvédjük a 2013 óta született gyermekeket, hogy amikor 21 évesek lesznek, dohányfüstmentesek legyenek, és egy olyan Skóciában érjenek nagykorúvá, amely az elkövetkező generációk számára is dohányfüstmentes marad. Újabb intézkedések bevezetését fontolgatjuk e cél elérése érdekében, amelyeket ősszel a felfrissített dohányellenes cselekvési tervünk részeként fogunk közzétenni”.

A közelmúltban adtunk hírt arról, hogy Kanadában augusztustól minden szál cigarettára egészségvédelmi figyelmeztetéseket tartalmazó feliratok kerülnek. Ezzel az észak-amerikai ország lesz az első ország a világon, amely ezt a megközelítést alkalmazza.