Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Skóciában is az eldobható e-cigik tilalmát javasolják
A Zöld Párt szerint a készülékek a leggyakrabban előforduló hulladékká válhatnak.

Egy skóciai törvényhozó az eldobható e-cigik betiltását követeli, miután „Skócia utcái műanyag szemétlerakóvá váltak” – írja a Daily Record alapján a Tobacco Reporter.

Gillian Mackay, a skót Zöld Párt képviselője szerint a városi parkok telítődtek az eldobható, műanyagborítású e-cigiktől, amelyek a szakértők szerint veszélyesek a gyermekek egészségére és fenyegetést jelentenek az élővilágra is. Ezért sürgetni fogja a kormányt, hogy mihamarabb tiltsa be az eszközöket.

Fotó: kroshka__nastya / Freepik

A felhívás azt követően született, hogy a skót kormány tavaly betiltotta a legtöbb egyszer használatos műanyagtípust. A tavalyi intézkedés azonban kizárta az eldobható e-cigarettákat, amelyek használata 14-szeresére nőtt a környezetbarátabb újratölthető termékekhez képest.

Egy tavalyi kutatás szerint az Egyesült Királyságban hetente 1,3 millió egyszer használatos e-cigit dobnak ki, mindez 22 futballpálya méretének felel meg. Átlagosan minden másodpercben kettőt dobnak ki.