Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megtízszereződött a fiatalok e-cigi fogyasztása Thaiföldön

Az adat annak ellenére mutat ilyen kiugró értéket, hogy a termék illegális.

A thaiföldi kormányt arra ösztönzik, hogy ne legalizálja az e-cigarettát, a Fülöp-szigetek példájára hivatkozva, ahol ez a dohányzás növekedéséhez, az illegális dohánykereskedelem növekedéséhez és az adóbevételek csökkenéséhez vezetett. Annak ellenére, hogy 2014-ben betiltották, az e-cigaretták bőségesen elérhetők az országban, és a kormány feltehetően jelentős adóbevételektől esik el – írja a Tobacco Reporter.

Számos szervezet fogott össze egy parlamenti bizottsági ülésen annak reményében, hogy ezt a kérdést nemzeti napirendi ponttá tegyék. Az ügy előmozdítása érdekében arra hivatkoztak, hogy az elmúlt 1 évben megtízszereződött az e-cigi fogyasztás a fiatalok körében.

Bangkok, Thaiföld (Fotó: Florian Wehde / Unsplash)

Egy 2022-es jelentésre hivatkozva a szenátusi bizottság elnöke, Varapas Phaiphannarat elmondta, hogy a 15 és 24 év közötti e-cigaretta fogyasztók száma 24 050-ről 269 533-ra nőtt. Azt is elmondta, hogy a kilenc és 12 év közötti általános iskolások 43%-a már kipróbálta az e-cigarettát,

„Ezek a számok súlyos közegészségügyi válságot jeleznek, amely veszélyezteti a thaiföldi fiatalok jólétét és jövőjét”

– mondta Varapas.