Tizenegyéves gyerekeket célzó terápiát hirdetett egy brit klinika, mely az e-cigiről való leszokást tűzte ki céljául – írja a BBC.
A liverpooli e-cigiről leszoktató szolgálat novemberben alakult meg az Alder Hey Gyermekkórházban, és 11 és 16 év közötti gyermekek kezelését kezdte meg.
Az Alder Hey NHS Foundation Trust közölte, hogy a klinika „szorosan együttműködik” minden egyes beteggel, hogy „személyre szabott megoldásokat” hozzon létre az igényeiknek megfelelően.

Egy az Északnyugati Kereskedelmi Szabályozók által 2023-ban 14 000 gyermek körében végzett felmérés szerint 14%-uk vallotta be, hogy hetente több mint egyszer fogyaszt e-cigarettát, szemben a 2020-as 6%-kal.
A hagyományos cigarettát szívó gyermekek száma azonban 6%-ra csökkent, ami a legalacsonyabb valaha érték az északnyugat-angliai régióban.
