Amint arról beszámoltunk, az Elf Bar probléma ellen közösen lépett fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), valamint a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH). Az illegális termékekkel kapcsolatban már razziákat is tartottak, s bírságokat is kiszabtak.

A közelmúltban egyre több helyen figyelmeztettek az illegális termékek egészségkárosító hatásaira. Megszólalt az ügyben az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) is.
Szerdai Facebook-bejegyzésükben úgy fogalmaztak, az Elf Barnak „azon túl, hogy ártalmas lehet az egészségre – jelentős a környezeti terhelése is”.
„Az e-cigarettát gyakran ajánlják a hagyományos cigaretta »egészségesebb« alternatívájaként, azt hangsúlyozva, hogy nem tartalmaz az égés során keletkező káros anyagokat, például kátrányt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az e-cigaretták nem ártalmasak a szervezetre, hiszen használatukkal ugyanúgy kialakulhat függőség, mint a hagyományos cigaretták használata során. Továbbá az elektronikus cigaretták és a kapcsolódó, dohányzást imitáló, helyettesítő eszközök megnyitják az utat a nikotinfüggőség, végső soron a hagyományos dohányfogyasztás előtt, mivel utánozzák és hétköznapivá teszik a dohányzás műveletét. A beszívott aeroszol a nikotin mellett, olyan vegyületeket is tartalmazhat, amelyek károsak lehetnek az egészségre. Az interneten jogellenesen forgalmazott eszközök felépítése és a töltőfolyadékok összetétele nem ismert, ezért kockázatos a használatuk”
– fogalmazott közleményében az OGYÉI.
