Becsült olvasási idő: 1 perc
Lengyel Antal: Az egységes csomagolás a kiskereskedelemre ró nagyobb terhet

A Magyar Dohány Kiskereskedők Szövetsége (MDKSZ) elnöke az Inforádiónak nyilatkozva beszélt a cigaretták és cigarettadohányok egységes csomagolásának 2022 eleji magyarországi bevezetéséről.

Lengyel Antal elmondta, az egységes csomagolás jelentette pluszköltségek a gyártók oldalán jelentkeztek, hiszen rájuk hárult egy új csomagolási forma bevezetése, ilyen szempontból tehát a kiskereskedelem nem érintett.

A változtatás jelenleg inkább a kiskereskedelemre ró nagyobb terhet az MDKSZ elnöke szerint. Mint mondta, az üzletek polcain való eligazodás új kihívást jelent a kereskedők számára, különösen azoknál, akik frissen kerülnek egy Nemzeti Dohányboltba eladóként. Lengyel Antal szerint a trafikosoknak jobban oda kell majd figyelniük.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy a nemzetközi tapasztalatok alapján várhatóan a magyar fogyasztók között is lesznek olyanok, akik a megszokott csomagolású termékeket keresik, amíg lehet. Ezért akár másik dohányboltba is elfáradnak majd, ha a szokásos vásárlási helyükön nem tartanak már a márkajelzéses, színes csomagolású termékekből.

Lengyel Antal megjegyezte továbbá, hogy tudomása szerint ugyan egyelőre nincsen arra vonatkozó statisztika, hogy az egységes csomagolás miatt csökken-e a dohánytermékek irányi kereslet, a francia tapasztalatok azt sugallják, hogy nem ennek a gyakorlatnak a hatására szűkül a dohányterméket fogyasztók köre.