Becsült olvasási idő: 1 perc
Új feladatot kapott a CEDT-ben az MDKSZ elnöke

Lengyel Antal a párizsi székhelyű nemzetközi trafikos szervezet nemzetközi bővítésért felelős bizottsági elnökeként tevékenykedik a jövőben.

A február elején, Párizsban tartott közgyűlésen – az európai jogalkotási lépések, valamint a tagországok dohánypiacát érintő aktualitások megvitatása után – került sor a CEDT (Confédération des Buralistes) elnökségének újraválasztására is – írta honlapján a Magyar Dohány Kiskereskedők Szövetsége (MDKSZ).

Mint írták, a közgyűlés egyhangúlag Peter Schweinschwallert támogatta az elnöki pozícióban, míg alelnökként a francia Philippe Coy, főtitkárként az olasz Giovanni Risso, kincstárnokként Elena Viana dolgozik majd.

Lengyel Antal, az MDKSZ elnöke a nemzetközi bővítésért felelős bizottság elnöki pozíciójában folytatja a munkát a trafikos szervezetben. Lengyel Antal magyarországihoz hasonló, állami licencalapú trafikrendszert működtető, vagy ehhez hasonló rendszer bevezetését fontolgató országok trafikos érdekképviseleti szervezetit fogja megkeresni. Bemutatja majd ezen szervezeteknek a CEDT által képviselt dohány-kiskereskedelmi modell erényeit, és felkéri majd azokat a szervezethez való csatlakozásra.

Az MDKSZ honlapja szerint az elnök már a második ciklusát töltötte ki a CEDT kincstárnokaként. Véleménye szerint a nemzetközi bővítésért felelős bizottsági elnöki posztjának betöltésével még többet tud majd tenni az európai szövetség további sikereiért.