Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Közel ötezer doboz cigi rejlett a egy autó tetőlemeze alatt

A három elkövetőt az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegyei szakaszán csípte el a NAV.

Közel 5 000 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát rejtett egy autó tetőlemeze alá három csempész – olvasható a NAV közleményében.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy bolgár kisbuszt tereltek le ellenőrzésre az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegyei szakaszán. Az autóban négy férfi és egy nő utazott Bulgáriából Németországba. A járőröknek gyorsan gyanúsabbá vált a sofőr és a két utas túlzott segítőkészsége.

A pénzügyőröknek a raktér átvizsgálásakor feltűnt, hogy a tetőkárpit kissé lejjebb van, mint kellene. A „segítők” biztosítva a járőröket, hogy nincs mit takargatniuk – buzgóságuk tanújelét adva, maguk kezdték volna megbontani a kárpitokat. Azonban az egyenruhások rendre utasították őket, majd felnéztek a gépjármű tetejére. Alig néhány másodperc múlva egyértelművé vált, hogy miért nem aggódtak a belső borítás miatt: a sudár termettel megáldott kollégánk a tetőre is könnyen fellátott, ahol azonnal észrevette az eltéréseket.

Megpillantotta a fehér sziloplaszt nyomokat a fémlemez körül és az oda nem illő csavarokat. Kiderült, hogy a tetőlemez mintegy 5 000 doboz, különféle márkájú bolgár zárjegyes cigarettát rejt. A három férfi szinte elszürkült, amikor lelepleződtek, és hamar alábbhagyott a segítő szándék. Úgy nyilatkoztak, hogy a cigarettát Németországba vitték volna a rokonoknak.

A pénzügyőrök 4 676 doboz adózatlan füstölnivalót foglaltak le, közel 12 millió forint értékben. Az elkövetőket a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságra előállították, akiknek jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt is felelniük kell, és együttesen több mint 16 millió forint bírságot kell majd megfizetniük.