A KR Mélységi Ellenőrzési Osztálya és a NAV Bevetési Igazgatóság pénzügyőrei január 22-én az M5-ös autópálya inárcsi szakaszán közös idegenrendészeti, közbiztonsági, közlekedésrendészeti ellenőrzést tartottak. Az akció során a készenléti rendőrök 12 óra 30 perckor egy holland forgalmi rendszámú, túlsúlyos Daciára lettek figyelmesek – írja a Készenléti Rendőrség Police.hu-n megjelent pénteki közleménye.
A készenléti rendőrök megállították az autót, igazoltatták a sofőrt és az utasokat, valamint a pénzügyőrökkel közösen átvizsgálták a gépjárművet. A kocsiban négy bolgár állampolgár utazott, csomagjaik átvizsgálása során dobozokba és táskákba rejtve nagy mennyiségű, összesen 4 940 doboz, különböző márkájú, bolgár zárjegyű, közel 12 millió forint értékű cigarettát találtak, amit a 45 éves sofőr – elmondása szerint – Németországba akart szállítani.
A pénzügyőrök lefoglalták a magyar zárjegy nélküli dohánytermékeket, majd jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekménye miatt indítottak eljárást. A 45 éves férfi több mint 15 millió forintos bírságra is számíthat.
