Bűnügyi vígjátékba illő jelenet játszódott le a Wien-Schwechat nemzetközi repülőtér poggyászkiadó területén a kairói járat beérkezése után – írja a Police.hu.
Két középkorú és egy fiatalabb férfi, látszólag egymástól függetlenül, négy-négy, illetve három nagy bőröndöt pakolt a kofferkulira, és tisztes távolságot tartva megindultak a vámmentes kijárat felé. Elsőként a legidősebb, 60 év körüli férfi próbált bejutni az Európai Unióba. Amikor a másik kettő látta, hogy határrendészek szegődtek a társuk mellé, a megpakolt trolley-kkal visszafordultak, de a reptéri rendőrök őket is begyűjtötték. Tagadni sem tudták volna, hogy cinkosok, mert a 11 koffert ugyanazzal a három, Egyiptomban vásárolt termékkel töltötték meg, méghozzá színültig.

Az egyenruhások összesen 852 csík, azaz 170 ezer szál cigarettát, 50 kg pipadohányt és 6276 szem potencianövelő szert foglaltak le tőlük, és eljárást indítottak velük szemben.
„Már 33 éve szolgálok a bécsi nemzetközi repülőtéren, de még nem fordult elő, hogy egy járat utasainál ilyen nagy mennyiségben találtunk volna csempészett dohányterméket”
– mondta a sajtónak Roland Karner rendőrtiszt, a Wien-Schwechat nemzetközi repülőtér határrendészeti csoportvezetője. Hozzátette, eddig 400 csík cigaretta volt a járatrekord, de azt is hangsúlyozta, a mostani fogás jól példázza, hogy gyorsan reagálnak a változó tendenciákra.
Az utóbbi időben ugyanis megnőtt az Egyiptomból az Európai Unióba csempészett dohánytermékek mennyisége, ezért a kockázati listán feljebb sorolták az észak-afrikai országot, azaz kiemelten figyelték az érkezőket.
A bécsi rendőrség közleménye alapján a lefoglalt termékek egyiptomi bekerülési értéke nem haladta meg a 10 ezer eurót, azaz a 4,1 millió forintot. A csempészek Ausztriában ennek a tízszeresére számíthattak volna, ám ehelyett kb. 80 ezer eurós, azaz 33 millió forintos fejenkénti pénzbírság lesz a jussuk.
