Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Kenyérben rejtegették a csempészcigit

Két bolgár cigarettacsempész „biológiailag lebomló csomagolásba” rejtett ezer doboz dohányterméket.

A németországi A3-as autópálya észak-bajorországi szakaszán újfent igazolást nyert a titoknak aligha mondható legenda, miszerint nyugat-európai közúti ellenőrzéseken le szokták meszelni a kelet-európai rendszámmal közlekedő járműveket, főleg a furgonokat – írja a Zsaru Magazin a Police.hu-n.

A bolgár rendszámú jármű sofőrje és utasa fel is készült erre. Ám két hibát is elkövettek. Egyrészt a kisteherautóként használt jármű hátsó üléspadján hagytak több csík cigarettát. Ezt látva az egyenruhások kinyittatták velük a raktér hátsó ajtaját, hátha több is van a dohánytermékekből, ott viszont csak tárolódobozokba pakolt, szottyadt kenyerek voltak, legalábbis első látásra.

Fotó: Közép-Frankföld Rendőrsége / Police.hu

Kezdésnek a rendőrök megemelték a rekeszeket, majd alaposabban szemügyre vették a kétkilósnak tűnő, kereskedelmi forgalomba már nem hozható vekniket, amelyeket egyenként zacskóztak papírtasakba. Ez volt a második hiba, hiszen a lejárt szavatosságú pékárut ömlesztve szokták szállítani. A rendőrök hamar felfedezték, hogy kenyereket bontatlan cigarettacsomagokkal pakolták tele.

Mindez 2024. december 27-én történt az A3-as sztráda Aurach Nord pihenőhelyén, és a közép-frankföldi rendőrség közleménye alapján 100 csík, azaz ezer csomag cigi volt a kibelezett kenyerekben. Mivel a kereskedelmi mennyiség szállításáról elfelejtették tájékoztatni a német vámhatóságot, mindkét bolgár férfi ellen eljárás indult.