Kedden a Liverpool otthonában fogadta a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a Real Madridot. Ugyan Jürgen Klopp csapata negyedórával a kezdő sípszó után már 2–0-ra vezetett, végül 2–5-re kikapott, így meglehetősen nehéz helyzetből várhatja majd a visszavágót.
Amint arról 2022 májusában már beszámoltunk, mind a Liverpool menedzsere, a német Jürgen Klopp, mind a Real Madrid olasz szakvezetője, Carlo Ancelotti is szokott pöfékelni olykor. Mindketten inkább cigarettázni szoktak néhanapján, de focisikereik fontosabb pillanataiban lefényképezték már őket úgy, hogy szivarral ünnepeltek.

A két menedzser legutóbb az előző szezon BL-döntőjében találkozott Párizsban, korábban viszont egy városban is éltek, amikor Carlo Ancelotti a liverpooli Everton vezetőedzője volt (2019–2021). Ezt az időszakot idézte fel Ancelotti, amikor exkluzív interjút adott a Sky Italiának, amely hétfőn jelent meg az olasz sportcsatorna honlapján.
„Jó a kapcsolatunk, másfél évet töltöttünk együtt itt Liverpoolban a járvány idején. SMS-eztünk és ajándékokat adtunk egymásnak, ez igaz. Egyszer például küldött nekem egy elektromos cigarettát. Nagyon szeretetre méltó ember”
– fogalmazott Ancelotti, mielőtt a Real Madrid 5–2-re verte volna szeretetre méltó kollégája csapatát.
