Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Folyamatosan csökken a dohányzók aránya Hongkongban

Az e-cigizők száma is 32 százalékkal csökkent két év alatt.

Jelentősen csökkent a dohányzás és az e-cigaretta használata Hongkongban az elmúlt években. Cecilia Fan Yuen-man megbízott egészségügyi államtitkár tájékoztatása szerint a napi rendszerességgel e-cigiző felnőttek száma 2023 és 2025 között 32 százalékkal, 11 600-ról mintegy 7 900 főre esett vissza – írja a Tobacco Reporter.

A hongkongi Statisztikai és Népszámlálási Hivatal legfrissebb felmérése alapján a dohányzók aránya történelmi mélypontra, 8,5 százalékra csökkent. Jelenleg 538 100 napi dohányos él a városban, akik átlagosan napi 10,9 szál cigarettát fogyasztanak.

Képünk illusztráció (Fotó: Nic Low / Unsplash)

A hatóságok szerint a kedvező trendhez hozzájárult a 2022-ben bevezetett tilalom, amely megtiltotta az e-cigaretták és más alternatív dohánytermékek importját, gyártását és értékesítését. Az intézkedések betartását több mint 4 000 ellenőrzéssel és szankciókkal is erősítették. Az egészségügyi hatóságok szerint a fiatalok körében továbbra is rendkívül alacsony a dohányzás előfordulása.