Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Emlékezetkieséssel védekezik a taszári késes trafikrabló

A férfi azt állítja, olyan gyógyszert szedett, amely szerinte emlékezetkiesést okoz.

A férfi, aki tavaly tavasszal késsel próbálta meg kirabolni a taszári dohányboltot most azt állítja, gyógyszerei miatt nem volt magánál és nem is emlékszik az esetre – írja a SONLINE.

Januárban az ügyészség emberölés kísérletével vádolta a férfit, ám ő ezt nem vallotta be, így a tárgyalások sora tovább folytatódott. Új információ, hogy a rablás kísérlete után a támadó rosszul lett, ezért az eladónő rágóval és ásványvízzel kínálta meg. A férfi, aki törzsvendég volt a boltban, elmondta, hogy nem emlékszik a történtekre, mivel olyan gyógyszert szedett, amely állítása szerint emlékezetkiesést okoz.

Fotó: Lang Róbert / SONLINE

A férfi a bíróság előtt kijelentette, hogy nem akart rabolni vagy ölni, és a konyhakést sem tudta megmagyarázni. Elmondása szerint három hónapig szedett gyógyszert cukorbetegségre és magas vérnyomásra, de nemrég abbahagyta, mivel nem emlékezett dolgokra. Ez azért is kifejezetten különös, mert korábban anyagi nehézségeire hivatkozott a rablás okaként.

Az eladónő elmondta, hogy a férfi közel ment hozzá, elővette a kést, mire dulakodni kezdtek, és sikerült kitolnia őt az utcára. A férfi később eldobta a kést, amikor többen is a nő segítségére siettek, a támadás pedig véget ért. A bíróság szakértőket hallgat ki annak eldöntésére, hogy a férfi valóban szenvedett-e emlékezetkiesést a gyógyszer hatására. Ítélet csak ezt követően várható.