Tavaly tavasszal késsel támadt a taszári trafik eladónőjére egy 62 éves férfi, a bíróság most emberölési kísérlettel vádolja, mivel a biztonsági kamera tanúsága szerint a nő nyaka felé szúrt – írja a SONLINE.
Az elkövető anyagi nehézségeire hivatkozva ment be április 23-án a trafikba, melyet egyébként rendszeresen látogatott, majd amikor egyedül maradt az eladóval, előrántott egy kést és a a pult mögött álló nőre támadt. Az eladó hárította a szúrást és dulakodás kezdődött, míg végül többen a nő segítségére nem siettek, a felszólításukra pedig a férfi eldobta fegyverét és megvárta, amíg a rendőrök kiérkeztek és őrizetbe vették.

Amennyiben elismerte volna az emberölés kísérletét, a bíróság 7 év fegyházbüntetésre ítélte volna, ám ezt nem tette meg, így a következő tárgyalás februárban lesz, az ügyvéd kérésére olyan tanúk kihallgatása után, akik a vádlott anyagi helyzetéről és egészségi állapotáról tudnak nyilatkozni.
Ezen felül igazságügyi orvos- és elmeszakértőket is kihallgatnak azzal kapcsolatban, hogy okozhatott-e pszichés problémát az, hogy a vádlott túlszedte a gyógyszerét.
