Amint arról májusban beszámoltunk, Kolozsvár helyi tanácsa megszavazta a közterületi dohányzást betiltó új rendeletet. Augusztus 13-ától (szerdától) tilos dohányozni, e-cigarettázni és hevített terméket fogyasztani a kolozsvári parkokban, buszmegállókban és sportlétesítményekben – írja a Maszol.

A jövőben dohányozni kizárólag a hivatalosan engedélyezett szabadtéri rendezvényeken lehet majd, a szervezők által kijelölt helyeken. Az önkormányzat ugyanakkor közölte, a parkokban és sportbázisokban is kialakítanak dohányzásra kijelölt helyeket.
A rendelet célja a nemdohányzók védelme és a közegészségügyi helyzet javítása. A szabálysértőkre 100 és 500 lej (8 ezer és 39 ezer forint) közötti pénzbüntetés vár.
