Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Antik magyar trafikfeliratot rongáltak meg Kolozsváron

A magyar címeres cégérre egy román neonácikhoz köthető jelképét fújták.

A kolozsvári Eötvös/Konstanca utca egyik épületén látható egy magyar felirat egy magyar címer alatt:

MK Dohány- szivar- és só áruda”.

Az épületet néhány éve újították fel, ekkor bukkantak a magyar nyelvű cégérre, ám április 23-án arról írt a Szabadság nevű helyi magyar napilap, hogy egy olvasójuk jelezte számukra: a cégért feltételezhetően román neonácik megrongálták.

A megrongált cégér (Fotó: Olvasói fotó / Szabadság)

Amint az a fotón is látható, az ismeretlen tettesek fekete festékkel a Romania szót fújták rá a magyar címerre. Az összefüggő román szimbolisztikának, valamely csoportosulás vagy szervezet jelképének tűnő motívumokat valószínűleg papírsablon segítségével fújták rá a magyar címerrel ellátott céhlejvényre”

– közölte akkor a Szabadság. Két nappal később a Transtelex erdélyi magyar hírportál is beszámolt a rongálásról, megemlítve, hogy a felfestett jelkép a náci Németország címeréről ismerős, jobbra néző sasból, az ortodox keresztből és a Romania feliratból áll.

Hitler tisztelete és a vasgárda ideológia nem múlt el Romániában. Második ifjúságát éli. A neonáci, neolegionárius mozgalom egyre erősödik Romániában. Most azonban nem a zsidókat, hanem a magyar kisebbséget célozza”

– kommentálta a történteket a Transtelexnek Marchiș Cristian influenszer. A Szabadság úgy tudja, senki sem tett feljelentést az ügyben.