Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egyre többen váltanak füstmentes alternatívákra Dél-Koreában

Népszerűek az e-cigik és a hevített termékek.

Miközben Dél-Koreában tovább csökken a hagyományos cigarettázás aránya, egyre többen használnak e-cigarettát és hevített dohánytermékeket – írja a 2FIRSTS.

A Koreai Betegség-ellenőrzési és Megelőzési Ügynökség (KDCA) adatai szerint a felnőtt dohányosok aránya 2025-ben 17,9 százalékra mérséklődött az egy évvel korábbi 18,9 százalékról. Ezzel párhuzamosan a hevített dohánytermékek használata 6,3 százalékra, az e-cigarettáké pedig 4,5 százalékra emelkedett.

Képünk illusztráció (Fotó: Daniel Bernard / Unsplash)

A 2019 óta gyűjtött adatok alapján a hevített termékek használata 91, az e-cigarettáké 73,1 százalékkal nőtt. A felmérés szerint a dohány- és nikotintermékeket használók 21,3 százaléka egyszerre többféle terméket is fogyaszt, ami különösen a fiatalok körében gyakori.

A legnagyobb növekedést a húszas-harmincas korosztályban, valamint a nők körében mérték. A KDCA szerint az e-cigaretták nem váltják ki a hagyományos dohányzást, hanem egyre gyakrabban annak kiegészítőjeként jelennek meg, ami növelheti a nikotinfüggőség kockázatát és nehezítheti a leszokást.