Dél-Koreában április 24-től szigorúbb szabályozás lép életbe az e-cigaretták piacán: betiltják a szintetikus nikotint tartalmazó termékek online értékesítését, és ezeket a hagyományos dohánytermékekkel azonos módon kezelik. A törvénymódosítás kiterjeszti a „dohány” fogalmát a nikotin eredetétől függetlenül – írja a Nicotine Insider.
Az új szabályok szerint tilos lesz e-cigarettát szívni a nemdohányzó területeken, a szabálysértőkre pedig akár 100 ezer won (kb. 22 ezer forint) pénzbírság is kiszabható. Korábban a szintetikus nikotint tartalmazó termékek kimaradtak a szabályozásból, így sem az értékesítésüket, sem a használatukat nem tudták megfelelően ellenőrizni.

A jövőben csak engedéllyel rendelkező dohánykereskedők árusíthatják ezeket a termékeket, amelyeknek kötelező lesz figyelmeztetéseket feltüntetniük és rendszeres vizsgálatokon átesniük. A hatóságok átmeneti időszakot biztosítanak június 23-ig az új rendszerre való felkészüléshez.
