Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
BAT: A nikotintasakok betiltása a múltbéli hibák megismétlése lenne

A franciaországi leányvállalat kritizálta a francia kormány múltbéli és tervezett intézkedéseit.

A BAT franciaországi leányvállalata ma csütörtökön közölte a törvényhozókkal, hogy az állam a dohánytermékek túlzott megadóztatásával és a dohányzásellenes tilalmakkal kockáztatja az illegális nikotinpiac fellendülését, miközben nem sikerül csökkenteni a dohányzók arányát, amely továbbra is makacsul 30% feletti – írja a Tobacco Reporter.

Ez a túlzott adópolitika mindenekelőtt a bűnözők által szervezetten és ipari méretekben végrehajtott csempészetet ösztönözte”

– mondta Sébastien Charbonneau, a BAT France köz- és szabályozási ügyekért felelős igazgatója. Hozzátette, hogy a nikotintasakok tervezett betiltása (amelyről itt írtunk korábban) megismételné a múltbeli hibákat, és a fogyasztókat a feketepiacra terelné, anélkül, hogy előmozdítaná a közegészségügyet vagy védené a kiskorúakat.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

A BAT France egy pragmatikus megközelítést szorgalmazott a tilalom helyett. A vállalat olyan keretrendszert szorgalmazott, amely tiltja a kiskorúaknak történő értékesítést, korlátozza a nikotintartalmat és az ízesítőanyagokat, érvényesíti a kiskereskedelmi ellenőrzéseket, és jelentős büntetési tételeket szabna ki a szabálysértőkre.

Az államnak erkölcsi kötelessége, hogy elfogadja a dohányzással kapcsolatos ártalomcsökkentés elvét, hogy a felnőtt dohányosok legálisan hozzáférhessenek a dohány alternatíváihoz. […] Mi csak azt kérjük, hogy vegyék figyelembe azokat a tudományos adatokat és szabályozásokat, amelyek sok országban lehetővé tették a közegészségügyi célok elérését”

– mondta Charbonneau.