Amint arról februárban beszámoltunk, Franciaország úgy döntött, hogy betiltja a nikotintasakok forgalmazását. A tervek szerint májusban tiltották volna be a füstmentes nikotintartalmú terméket, ám ez végül nem történt meg – egyelőre.
A rendelettervezet szerint az elfogott, nikotintasakot birtokló személyek akár egy év börtönbüntetésre vagy 15 000 euró pénzbírságra is számíthatnak, míg a kiskereskedők és gyártók még súlyosabb büntetésekkel szembesülhetnek: öt év börtönbüntetés és akár 375 000 euró pénzbírság. Ez az agresszív megközelítés a nikotintasakokat a veszélyes vegyi anyagokkal azonos jogi kategóriába sorolná.

A javaslat azonban azonnali ellenállást váltott ki az EU-ban – írja a Vaping Post. Több tagállam – köztük Csehország, Görögország, Magyarország, Olaszország, Románia, Svédország és Szlovákia – hivatalosan kifogást emelt a terv ellen az EU műszaki szabályozási információs rendszerében. Kifogásaik miatt a tervezetet legfeljebb hat hónapra felfüggesztették, és Franciaországnak augusztusig meg kell védenie vagy módosítania kell rendelettervezetét.
