Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
A sörgyártók nem örülhettek a téli vb-nek
A vb első két hetében feleannyi sör fogyott, mint a 2021-es Európa-bajnokság hasonló időszakában.

A NielsenIQ nemzetközi kiskereskedelmi láncokra vonatkozó kutatásából tökéletesen látszik, mennyit számít az, hogy milyen évszakban rendezik a labdarúgó-világbajnokságot – írja a BeerPorn.hu.

Mint írják, a NielsenIQ friss, reprezentatív fogyasztói kutatásából kiderült, hogy a megkérdezettek nagyjából 25 százaléka mondta, hogy figyelemmel kísérte a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseit, többségében természetesen férfiak válaszoltak így. A vb iránt érdeklődők 46 százaléka szerint télen nehezebb beiktatni az egyéb szezonális események miatt a meccsnézést a napokba, így 10-ből 3 néző kevesebb mérkőzést látott, mint az előző, oroszországi világbajnokság idején, 2018-ban.

Fotó: DistroPic

A meccsnézők kétharmada nagyobb társaságban drukkolt, és elsősorban boltból vásárolt termékeket fogyasztottak közben.

2022. november 21. és december 4. között Magyarországon több mint 8 millió üveg/doboz sör (650 ezer doboz alkoholmentes) fogyott a kiskereskedelemben, összesen 2,5 milliárd forint értékben. (Ezzel szemben a tavaly Európa-bajnokság első két hetében mindennek kétszeresét itták meg a magyarok, akik egyértelműen a sört tartják a legjobb italnak meccsnézéshez.)

Az első két hétben a szurkolók 68 százaléka választotta az alkoholos, 10 százaléka az alkoholmentes sört. A téli időszak miatt a meccshez választott innivalók között megjelent a forralt bor is.