A vb győztes csapatnak ajánlja fel a Budweiser azt a sörmennyiséget, amit az utolsó pillanatban bejelentett katari állami tilalom miatt nem tudnak eladni a stadionokban – derül ki a vállalat Twitter-bejegyzéséből.
Ahogyan arról mi is beszámoltunk, Katarban szigorú szabályokhoz kötött az alkoholfogyasztás: az alkoholos italokat csak néhány kiválasztott bárban és szállodai étteremben lehet fogyasztani.
Sokáig úgy tűnt, hogy e szigorú szabályokon a világbajnokság idejére enyhítenek a katari hatóságok, ám két nappal a rendezvény kezdete előtt a FIFA közölte: mégsem lehet alkoholt árusítani a világbajnokságon a stadionok környékén.
A lépést a szurkolók és a Budweiser is megvetéssel fogadta, a sörgyártó cég ugyanis 76 millió dolláros szponzori szerződést kötött a FIFA-val.
A vállalat szombati Twitter-bejegyzésében azon terveiről számolt be, hogy az intézkedések miatt eladatlan sört felkínálja a vb győztes csapatának rendezett ünnepségre.
„Ahol ünneplés van, ott mindig van Budweiser. Ennek szellemében a Budweiser ezt az ünneplést a FIFA-világbajnokság stadionjaiból szeretné eljuttatni a győztes ország szurkolóinak. A győztes ország számára a végső bajnoki ünneplés házigazdái leszünk. Mert a győztes szurkolók számára ők vették be a világot”
– nyilatkozta hétfőn a Budweiser szóvivője a Newsweeknek.
A BeerPorn.hu szerint végül nem fog olyan rosszul járni a vállalat. A szakértők ugyanis azt állítják, nem okoz majd komoly gondot a stadionokban árult sörből származó bevétel kiesése. A Budweiser elsődleges célja amúgy sem a vb-n való árusítás, hanem az ismertebbé válás volt (ez a botrány miatt minden bizonnyal teljesült). A Budweisert gyártó AB InBev vállalat termékei egyébként világszerte összesen 70 országban kaphatóak.
