A 11 éves gyerekek negyede fogyasztott már alkoholt, a fiúk között közel 30, a lányok között csaknem 20 százalék ennek aránya – írja a HVG a WHO friss felmérése alapján.
Nálunk is sokkal rosszabb a helyzet ezen téren az Egyesült Királyságban, ahol a 11 évesek csaknem harmada, és a 13 évesek közel fele fogyasztott már alkoholt.
„A szerek kipróbálása a felnőtté válás és a kísérletezés része, de az alkoholnak hosszú távú hatásai vannak az egészségre”
– mondta Jo Inchley, a kutatás vezetője, a Glasgow-i Egyetem munkatársa.

Hozzátette aggasztóak azok a jelek, melyek szerint egyre több gyerek és egyre fiatalabban kezd el alkoholt fogyasztatni.
A felmérések alapján minél hamarabb kezdenek el alkoholt fogyasztani a gyermekek, annál nagyobb valószínűséggel lesz problémájuk vele idősebb korukban.
A jelentés 4500 gyermeket kérdezett meg Európából, Közép-Ázsiából és Kanadából. Az Egészségügyi Világszervezet kiemelte, egyre elfogadottabbá válik a gyermekek alkoholfogyasztása, és felszólította az államokat, hogy tegyenek többet védelmükben.
