Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
„A gazdáknak szó szerint versenyt kellett futniuk az idővel”

Fekete Tibor, az ULT Magyarország agronómiai igazgatója is értékelte az idei dohánytermést.

A bő csapadék miatt kedvezően indult a dohány fejlődése, ám a hirtelen jött kánikula és aszály miatt a növekedés megállt, kényszerérés következett be – árulta el Fekete Tibor, az ULT Magyarország agronómiai igazgatója a SZON-nak.

„Optimista várakozásokkal készültek az idei szezonra a dohánytermesztéssel foglalkozó gazdálkodók. A beültetett területek tavasszal kifejezetten kedvező képet mutattak, a palánták jól eredtek. A júniusi sok csapadéknak köszönhetően a növények jól éreztek magukat, ám a bőséges vízellátás miatt szerény gyökértömeget fejlesztettek, ezért a később hirtelen betörő forróság jobban megviselte az ültetvényeket”

– mondta az igazgató.

Fekete Tibor az ULT Magyarország Kft. termelői fórumán tavaly februárban

„Egyes területek belvizessé váltak, ami szintén nem kedvezett az állománynak. Az aszály súlyosbodásával a növények növekedése megtorpant, és kényszerérés következett be. A gazdáknak szó szerint versenyt kellett futniuk az idővel, hisz ilyen körülmények között a termés minősége és mennyisége is napról napra gyengülhet”

– tette hozzá.

A vállalat az idei szezonban 400 tonna Burley, illetve 2000 tonna Virginia dohány felvásárlását tervezi. Utóbbi már augusztus vége óta zajlik, előbbi decemberben kezdődik.