Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 2 perc
A Costa Coffee felbőszítette a transzfóbokat

Egy brit mobilkávézón szereplő illusztráció miatt hirdettek bojkottot a kávézólánc ellen.

LMBTQ-ellenes csoportok bojkottal fenyegetik a világ második legnagyobb kávézóláncát, a Costa Coffee-t, miután hétfőn az interneten terjedni kezdett egy fotó az egyik mobil kávézójuk kocsijáról, amelyen egy transznemű személyt ábrázoló kép látható – írja az NBC News.

A #BoycottCostaCoffee hashtag azután kapott teret a közösségi médiában, hogy egyesek kifogásolták az illusztrációt, amely egy transz személyt ábrázol, akin a kettős masztektómia – melleltávolító műtét – hegei láthatóak. Mások az illusztráció mellett álltak ki, mondván, hogy az láthatóvá teszi a transznemű embereket. Azt nem tudni pontosan, mikor jelent meg először az illusztráció, s hány helyen látható az az Egyesült Királyságban.

Forrás: Twitter / GB News

A Coca-Cola leányvállalata, a Costa Coffee a Statista szerint az Egyesült Királyság legnagyobb kávézólánca, míg világszinten a második – a Starbucks után. A vállalat a brit GB Newsnak adott nyilatkozatában megerősítette, hogy az Ashton Attzs által tervezett illusztráció a Costa Express mobilkávézók furgonjain jelenik meg.

A Costa Coffee-nál ünnepeljük vásárlóink, munkatársaink és partnereink sokszínűségét. Szeretnénk, ha mindenki, aki kapcsolatba kerül velünk, megtapasztalná az általunk teremtett befogadó környezetet, amely arra ösztönzi az embereket, hogy azt érezzék szívesen látjuk őket, szabadok és szégyentelenül büszkék lehetnek arra, hogy önmaguk lehetnek. A festmény teljes egészében a befogadást mutatja be és ünnepli”

– közölte a Costa Coffee.

A közelmúltban volt hasonló ügy és bojkott az amerikai Bud Light sörmárka kapcsán. A sört gyártó Anheuser-Busch InBev vállalat a Bud Light influenszermarketing-kampánya során a transznemű Dylan Mulvaney-vel is szerződött. Mulvaney áprilisban a közösségi médiában promotálta a Bud Lightot, amely visszatetszést váltott ki a sörmárka konzervatív fogyasztói körében, s bojkottot hirdettek a sörmárka ellen. Ennek folyományaként a Bud Lightból júniusban 24,6 százalékkal kevesebb fogyott, mint egy évvel korábban ugyanebben az időszakban, aminek köszönhetően a Modelo Especial lett a legnépszerűbb sör az Egyesült Államokban.