Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 2 perc
Megszólalt a Bud Light transznemű reklámarca

A transzfób zaklatásokkal szembesülő influenszer szerint a Bud Light gyártója egyszer sem kereste meg a botrány kirobbanása óta.

Amint arról júniusban beszámoltunk, már nem a Bud Light az Egyesült Államok legnépszerűbb söre. Iparági szakértők szerint ennek az oka az volt, hogy a sört gyártó Anheuser-Busch InBev vállalat a Bud Light influenszermarketing-kampánya során a transznemű Dylan Mulvaney-vel is szerződött.

Mulvaney áprilisban a közösségi médiában promotálta a Bud Lightot, amely visszatetszést váltott ki a sörmárka konzervatív fogyasztói körében, s bojkottot hirdettek a sörmárka ellen.

Ennek folyományaként a Bud Lightból júniusban 24,6 százalékkal kevesebb fogyott, mint egy évvel korábban ugyanebben az időszakban, aminek köszönhetően a Modelo Especial lett a legnépszerűbb sör az Egyesült Államokban.

Megszólalt a transznemű influenszer

A felháborodás és a bojkott óta sem az Anheuser-Busch InBev, sem Dylan Mulvaney nem szólalt meg, ám utóbbi megtörte a csendet. „A transzneműek is szeretik a sört” című TikTok-videójában arról beszélt, mennyire csalódott, hogy a Bud Light gyártója magára hagyta, miközben folyamatosan támadták őt a közösségi médiában – írja a The Guardian.

Az, hogy egy vállalat szerződik egy transznemű személlyel, majd nem áll ki mellette nyilvánosan, véleményem szerint rosszabb, mintha egyáltalán nem szerződnének transz személlyel” – mondta Mulvaney, hozzátéve, hogy az elítélés hiánya lehetővé tette, hogy „a fogyasztók olyan gyűlölködőek és transzfóbok legyenek, amennyire csak akarnak”.

Mulvaney elmondta, hogy miután promotálta a Bud Lightot, több zaklatással és transzfóbiával szembesült, mint amit valaha is el tudott volna képzelni. Állítása szerint már hónapokkal ezelőtt akart egy videót készíteni, amelyben kifejti érzéseit a helyzettel kapcsolatban, de nem tette, mert félt a további transzfób megnyilvánulásoktól.

Türelmesen vártam, hogy a dolgok jobbra forduljanak. De – meglepetés! – nem igazán javult a helyzet”

– fogalmazott Mulvaney, aki szerint a zaklatások közepette a vállalat soha nem vette fel vele a kapcsolatot. „Hónapok óta félek elhagyni a házamat. Nevetségessé tettek a nyilvánosság előtt. Követtek, és olyan magányt éreztem, amit senkinek sem kívánnék. Ezt nem azért mondom el, mert a szánalmatokra vágyom. Azért mondom ezt el nektek, mert ha ez az én tapasztalatom egy nagyon kiváltságos szemszögből, akkor tudjátok, hogy más transznemű emberek számára ez sokkal, de sokkal rosszabb” – jelentette ki videójában Mulvaney.

A transznemű influenszer azt követően tette közzé videóját, hogy Brendan Whitworth, az Anheuser-Busch InBev vezérigazgatója egy múlt szerdai CBS Mornings interjúban azt mondta, a vállalat pénzügyi támogatást nyújt azoknak a nagykereskedőknek, akik problémákkal szembesültek a sör értékesítése során.