Megkötötték az idei dohánytermelési szerződéseket

Megkötötték az idei dohánytermelési szerződéseket

Az idei termékértékesítési szerződések 99 százalékát már megkötötte a dohánytermelőkkel a két nagy felvásárló társaság, minimális számú szerződéskötések még a Burley dohányfajta esetében várhatók – közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke.

Elfogadható lesz a dohánytermés idén

Elfogadható lesz a dohánytermés idén

A korábbi évekhez képest valamivel jobb minőségű dohánytermés várható az idei szezonban Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke szerint.

Lesz ez még így se…

Lesz ez még így se…

Még aki kevésbé ért hozzá, az is sejtheti, hogy az idei évet az erősen aszályos, eső nélküli nyári hónapok miatt a növénytermesztők – köztük a dohánytermelők – biztos nem írják be arany betűkkel majd a nagykönyvükbe. A dohánytermeléssel foglalkozó ágazatot azonban nemcsak az egész nyárra jellemző aszály sújtja, hanem más egyéb is. A jelenlegi helyzetről, a jövőről, a kilábalás lehetőségeiről a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnökével, Bényei Illéssel beszélgetünk.

Magyar sztár a Virginia

Magyar sztár a Virginia

Bár az utóbbi időszak kiemelt témájaként jelentek meg a dohánnyal kapcsolatos kérdések, annak egyik fontossággal bíró aspektusáról, a dohánytermesztésről jelentőségéhez mérten kevesebb szó esett. Pedig a dohány előállítása Magyarország számára stratégiailag indokolt, hiszen a közvetlen, valamint a közvetett jövedelemtermelésben játszott szerepe mellett hozzájárul a tájfenntartáshoz, a vidék sokszínűségéhez, de lényeges faktor a foglalkoztatásban is.